روابط دوران نامزدی تان سرد شده؟ا

روابط دوران نامزدی تان سرد شده؟این کارها را انجام دهید
اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فکری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نکنند، یقیناً با هجوم افکاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و … به ذهنشان از تشکیل زندگی مشترک آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود.زیاد شدن مدت دوران نامزدی شاید مزایای بسیاری چون شناخت کامل فرد مقابل، فرصت کافی برای تامین مخارج ازدواج یا جهیزیه و … برای دختر و پسر داشته باشد ولی معایبی چون عادی و سرد شدن روابط، ایجاد مشکلات و اختلافات زیاد و… نیز به همراه دارد.

معمولاً افراد در دوران ابتدایی عقدشان روابطی کاملاً عاطفی و عاشقانه با یکدیگر دارند. وابستگی زیاد عاطفی،‌ باعث دیدارها و ملاقات های پی در پی دختر و پسر و ابراز محبت های آنها به یکدیگر می شود. اما هر چه قدر که این دوران طولانی تر می شود روابط میان آنها سردتر و کمرنگ تر می شود. این امر در صورت تعادل کاملاً طبیعی است اما اگر بیش از حد شود یعنی طرفین کاملاً نسبت به هم سرد و بی علاقه شوند، غیرطبیعی و خطرناک می باشد.
اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فکری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نکنند، یقیناً با هجوم افکاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و … به ذهنشان از تشکیل زندگی مشترک آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود. به همین دلیل و برای جلوگیری از این افکار و رفتارهای مغشوش و آزاردهنده رعایت برخی اصول برای تقویت عشق و محبت میان افراد در این دوران به دوستان عزیزمان توصیه می شود.

۱ – ابراز عشق و محبت به فرد مقابل
افراد باید سعی کنند در این دوران برای نزدیک تر شدن به هم و اجتناب از فاصله به انجام برخی امور و فعالیت ها که نشان دهنده عشق و محبتشان به فرد مقابل است، اقدام نمایند.

– محبت کلامی : استفاده بیشتر از جملات تاثیر گذاری چون: عزیزم خیلی دوست دارم،‌ عاشقانه به تو دل بستم، زندگی من با بودن تو معنا پیدا می کند، با نامزدتان تماس بگیرید و به او بگویید فقط می خواستم صدایت را بشنوم و…

– ارسال پیامک های عاشقانه

– هدیه دادن : راه دیگر ابراز علاقه به نامزد هدیه دادن به وی است. هدیه تاثیر زیادی بر روحیه و علاقه افراد به یکدیگر می گذارد مخصوصاً اگر بدون هیچ دلیل و مناسبتی باشد.‌ هدیه دادن به زن ها را فراموش نکنید که تاثیر عجیبی در جلب محبت آنها خواهد داشت.

۲ – انجام فعالیت های موثر
– انجام امور و فعالیت هایی که نامزدتان به آنها علاقه بسیار دارد. مثل نامه نوشتن،‌ تماس گرفتن،‌ تفریح کردن، سفر رفتن و … می تواند شما را به هم نزدیک تر کند و نقاط مشترک جدیدی میان تان به وجود آورد.

– زمان بیشتری برای با هم بودن و با هم سخن گفتن بگذارید.

۳ – اجتناب از انجام اموری که باعث آزار فرد مقابل می شود.
– تندخویی کردن، دروغ گفتن،‌ بدقولی کردن، ژولیده پولیده بودن و … نمی تواند عاطفه میان شما را بیشتر کند.

– به بهانه صمیمی بودن یا این که طرف مقابل تا الان شما را شناخته، آداب اجتماعی، نظافت، زیبایی و صداقت را زیر پا نگذارید و خیال نکنید فرصت برای جبران زیاد است.
با رعایت این نکات شما به نامزدتان نشان می دهید که او را دوست دارید و عاشقش هستید. به او احترام می گذارید و به احساساتش توجه می کنید.
مشکلات رایج در عقد طولانی

مجموعه: نامزدی، عقد و بعد از ازدواج اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

دوران عقد,طولانی شدن دوران عقد,طول مدت دوران

طولانی شدن دوران عقد در کنار همه خطراتی که دارد، یک زنگ خطر خیلی ویژه را برای زوج های جوان به صدا در می آورد. شما فکر می کنید نسبت به یکدیگر سرد شده اید و همین عامل قهر و آشتی های پی در پی می شود.

مشاوران ازدواج می گویند بهترین طول مدت دوران عقد شش ماه تا یک سال است. فلسفه دوران عقد آشنایی بیشتر زوجین با یکدیگر و رسیدن به این قطعیت است که: “ما می خواهیم با هم زندگی کنیم.” دوران عقد به دلیل یک جا زندگی نکردن زوجین، نداشتن حریم خصوصی و رفت و آمدهای همیشگی، دورانی پر از فشار روانی و تنش است. هرچه این دوره طولانی تر شود فشارهای خانواده ها و امکان ایجاد اختلاف و بحث و مشاجره بیشتر می شود. به طور معمول ۳ سال برای دوره عقد زمان زیادی است.

ممکن است در این دوره، خانواده شما یا همسرتان کم کم خسته شوند و این خستگی را در قالب تغییر رفتارهایی نشان دهند که طبیعتا این فشارها از سوی شما یا همسرتان به دیگری منتقل و سبب کوک شدن ساز یک بحث و مشاجره می شود.

از سوی دیگر برخی تعامل های سازنده و اتفاق های مثبت، پس از ازدواج و فقط پس از انتقال به خانه جدید برای زوجین رخ می دهد. پس نوشداروی مشکل شما انتقال هرچه سریع تر به خانه خودتان است.اما تا زمانی که امکان این امر خیر میسر شود، توصیه های زیر به شما در بهبود روابط کمک می کند .

از کلیدهای ارتباطی استفاده کنید نه از قفل ها! به این مثال توجه کنید:

قفل ها:
تو نسبت به من بی توجه شدی!
تو دیگر مرا دوست نداری!
تو بلد نیستی با یک خانم چه طور رفتار کنی!

کلید ها:
من به توجه تو نیاز داشتم و احساس کردم به من توجه نداری!
من به محبت بیشتر تو نیاز دارم!
من به این که به من بگویی دوستم داری نیاز دارم! دلم می خواهد با من این طوری صحبت کنی!
من دوست دارم با من این طوری رفتار کنی!

قفل ها و کلیدها هردو یک مطلب را بیان می کنند اما به شیوه ای متفاوت. در واقع هر قفلی یک کلید دارد و هر کلیدی یک قفل که می توان شکل هرکدام را از دیگری دریافت. وقتی که شما درباره موضوعی از همسرتان انتقاد می کنید، وقتی قضاوت یا ادراک تان نسبت به وی را بیان می کنید، وقتی شما چیزی را به همسرتان گوشزد می کنید، شما در حال استفاده از قفل ها هستید و مطمئن باشید فضای گفت وگوی شما و همسرتان بسته و بسته تر خواهد شد و سرانجام به بحث و مشاجره خواهد انجامید.اما کلید ها فضای گفت وگو را، هرچند غمگین یا منفی باشد، به سوی باز شدن و یافتن راه حل پیش می برد. وقتی شما از احساس و انتظارات تان صحبت و بیان می کنید به چه چیزهایی نیاز دارید، هم به خاطر بیان احساس تان سبک و راحت می شوید و هم به همسرتان نشان می دهید که چه کار باید بکند.

در صورتی که قفل ها به وی نمی گوید که چه کار باید بکند. هربار که شما از کلیدها استفاده کنید قدمی هم در راه صمیمی تر شدن برداشته اید.نکته مهم این که تغییر الگوی ارتباطی زن و مرد به راحتی و به سرعت امکان پذیر نیست.

زن و مرد بعد از مدتی به الگوی ارتباطی قبلی خود، چه مناسب باشد و چه نامناسب، عادت می کنند. تغییر الگوی ارتباطی و استفاده از کلید ها مستلزم کوشش و گذشت زمان است.

21 comments

 • hasan

  سلام من و همسرم ۱۰ ماه با هم نامزد بودیم برایش زنگ زدم که خانه ما بیاید گفت ببینم چی میشه دو سه هفته من با او تماس نگرفتم و او هم در این مدت با من تماس نگرفت و بعد که به خانه اشان رفتیم گفت من طلاق میخواهم و هر کاری کردم راضی نشد و بعد از مدتی از هم جدا شدیم من اخر نفهمیدم دلیل این کارش چه بود
  با تشکر

  • بانو ادمین

   متاسفم برای این اتفاق
   دوسه هفته اطلاع نداشتن و پیگیری نکردن بسیار عجیب است در دوران نامزدی
   فکر نمی کنید این بی اعتنایی برای یک خانم چقدر زجر آور است ؟
   مطمینا نظردادن در این مورد جلسات مشاوره دو طرفه لازم دارد و ای کاش قبل از آنکه دیر شود زوجهای جوان از سایر بزرگان فامیل در دو خانواده کمک بگیرند

 • hasan

  سلام در مورد سوال قبل اضافه کنم خانم بهانه اش برای طلاق این بود که یک بار همسرم به خانه ما امد و در جیبش دو هزارتومان پول بود و یک روز منو بیرون برد و یک بستنی هم به من نداد و بعدش اعضای خانواده شروع به بی احترامی کردند و بعد از طلاق دو ماه هم نشد که شنیدم خانم با کسی ازدواج کرد وقتی تحقیق کردم به من گفتن که ما به خانواده اش گفتیم این کار رو نکنین شوهرش هر لحظه ممکنه دنبالش بیاد گفتن که نه دختر خواستگار داره من آخر نفهمیدم قضیه چی بوده

  • بانو ادمین

   متاسفم دوست عزیز

   مشاورهای خوبی در کشورما هستند
   حتما با آنها صحبت کنید تا به اسایش برسید

  • نیلوفر

   به نظرم خانم کار درستی کردند. لزومی نداره منتظر کسی بمونه که بخواد با تحمل رفتارهاش تا آخر عمرش زجر بکشه. ایشالا خوشبخت بشه

 • gol tan

  ببخشید خانم ادمین من یه سوال ازتون دارم امیدوارم که بتونیدی مشکلمو با نظر دادن حل کنید . من خودم۱۷ساله هستم و یک سالم میشه که نامزد کردم و نامزدمم ۲۵سالشه و تا هنوز ازدواج نکردیم .وهنوز هم همدیگرو از نزدیک ندیدیم اون ایرانه منم افغانستان .همیشه بهم میگه تو رفتارت خیلی سرده و یه جوری رفتار میکنی که انگار من غریبه باشم و از این حرفا .حالا من موندم که رفتارم یا حرف زدنمو چه جوری کنم که ازم راضی باشه و دلش سرد نشه .

  • بانو ادمین

   سلام عزیزم ممنون از همراهی شما
   دوست عزیز مشاوره در مورد رفتار ها و نوع برخورد هر کسی و توقعات واقعا در حد یکی دو جمله نمی تونه به شما کمک کنه بهتره از مشاوره حضوری در شهرتان استفاده کنید تا با توجه به شرایط هرکدام راه حل مناسب برایتان قرار دهند. با توجه به سن شما و همسرتان بهتره کلاس های مشاوره را جدی بگیرید و حتما حتما باتوجه به این که در کشورهای مختلف زندگی میکنید این مسیله رو جدی بگیرید

 • gol tan

  ببخشید خانم ادمین من الان در شرایتی نیستم که بتونم به دکتور مراجعه کنم من از شما میخوام بهم کمک کنید .و بهم بگین من باید چجوری حرف بزنم که نامزدم خوشش بیاد.

  • بانو ادمین

   دوست عزیز همراه محترم
   اگر میتوانید اینستا گرام نصب کنید و وارد صفحه banooy_khoshsalighe شوید با توجه به شرایطتتون مشاوران بتوانند شما را به درستی راهنمایی کنن با توه به اینکه در سایت امکان سوال و جواب وجود ندارد نمی شود یک نسخه کلی برای همه زندگی ارایه کرد

 • gol tan

  خانم ادمین شرایط واسه من مساید نیست که من به دکتور مراجعه کنم .امیدوارم شما بتونین کمکم کنید

 • رضا

  با سلام و خسته نباشید دوستم حدود ۶ ماه هست که نامزد کرده و الان بعد ۶ ماه بهم گفت از لحاظ رابطه ای خیلی سردو دوریم و از لحاظ عاشقانه بودن از هم خیلی فاصله داریم بیشتر باهم اختلاف داریم سرهرچیز کوچیکی..خاتنواده هامون خیلی خوشحالند از این ازدواج ولی دوتامون یجورایی نه.خانومم چندبارشده بهم گفته پشیمونم ک قبول کردم بات ازدواج کنم بنظرتون دوستم چکار کنه؟جدا بشند یا عروسی کنن همه چیز بهتر میشه؟اکه ادامه بدند چ اتفاقی میفته؟

  • بانو ادمین

   دوست عزیز مطمینا با سایت اینترنتی نمیشود معضل یک زندگی را ریشه یابی کرده و نسخه ای پیچید اول آنکه هردو بزگروار با هم پیش مشاور بروند تا با صحبت در جلسات مختلف مشاوران بتونن کمکشون کنن. ممنون از نگاه پر مهرتان به این سایت

 • میلاد

  سلام ببخشید
  من و نامزدم سه ماه نامزد کردیم
  من پسرم اون هیج ابراز علاقه ای که تا به حال به من نکردا اما با هم خوبیم بیرون میریم چند روزی پیامامو دیر جواب میده یا جواب نمیده
  همش داره دوری میکنه از میپرسم چرا این طور شدی مگه چطورم تو یه طوری شدی به نظرتون چیکار کنم یک روزه بهش فعلا پیام ندادمه؟

 • مهشید ...

  سلام
  من نمیتونم ایمیلمو بزارم من دختری ام ۲۵ ساله با یکی از همدانشگاهی هام که ۴ساله ازم بزرگتره ۱٫۵ اشنا شدم و خانواده هامون در جریان ان و قراره بیان خاستگاری (تلفنی یک بار صحبت کردن)امااا مشکل اینجاس که من دیگه خسته شدم از ناله های بی پولی خودش(البته که شرکت زده و داره هر روز پیشرفت میکنه) اما من حالم ار اسم بی پولی بهم میخوره اونم همش می ناله تا من ازش انتظار خرج کردن نداشته باشم به اون صورت و عقب انداختن خاستگاری رو بهونه وضعیت مالی پدرش (ورشکستگی) راستم میگه واقعا می کنه و خیلی سرد درباره ازدواج حرف میزنه من مهندسی یه دانشگاه خوب خوندم قبل اون داشتم کارامنو میکردم از ایران برم هنوزم بهش فک میکنم که واسه phd برم دختری ام که با کار واسه خودم ماشین مدل بالا و پس انداز خوب دارم اما به دلیل درسم چند ماهه سرکار نمیرم و پس اندازم استفاده میکنم می دونی زندگیم خسته کننده و سخت شده من یه پسر شادتر و استیبل تر لازم دارم اما ن رو دوست دارم اما عاشقش هم نیستم خیلی وقتا غمگین و ناراحتم کرده هر بار دعوامون میشه دلم می خواد ازش فرار کنم وای که خانوارم کاش نمی دونستن الته یه اتفاق های دیگه هم افتاده که نکی شه به راحتی ازش جدا شد من موندم تو برزخ زندگیم من خستهام هر وقت درباره حلقه یا ازدواج حرف میزنم لحن مهربونش جدی و بد اخلاق میشه چی کار کنم ؟؟؟؟؟

  • بانو ادمین

   ببخشید من ایمیل و نام شما رو حذف کردم. لطفا همه دوستانی که مشکلات مشابه دارن به یک مشاور خوب و قابل اعتماد مراجعه کنن. افرادی مثل من و سایر ادمین های سایت ها صلاحیت مشاوره دادن در این زمینه ها رو نداریم

 • مهشید ...

  جز خدا کسینمی دونه چقد بلاتکلیف و خسته ام از همه چی فردا شب یلداس اما من تنها تو اتاقم هستم دلم پر از غصه است

 • نگار

  واقعا خسته نباشید با این جواب دادنتون
  بهتر این بخشو حذف کنید سنگینترید
  روتون میشه وقت آدمو میگیرید که بگید اینجا نمیشه حرف زد اونجا جاش نیست برید دکتر برید اینستا
  یه وقت بهتون فشار نیادا ما خودمون نمیدونیم دکترم میشه رفت یا جاهای دیگه🤔

 • جواد

  سلام من ۳۰سالمه ونامزدم ۲۵دوساله باعشق همو میشناسیم و ۲۰روزه نامزد کردیمه اما بیعلت بخاطر مسائل کوچک یک دفعه ازم سرد شدو گفته دیگه علاقه ای بهت ندارم حالا دودله هم نمیخواد از دستم بده هم میلی دیگه بهم ندارهَ، بنظرم دعا خور نشده

 • سلام من دختری ۲۴ساله هستم و نامزدم۲۸ ساله، ما همسایه هستیم و حدود دو سال هست که در ارتباطیم و خانواده ها در خبرن، یعنی اومدن خاستگاری ولی چون یه خاهر بزرگتر دارم فعلا همه چی مخفی هستش و بقیه نمیدونن، اوایل خیلی خوب بود ولی همیشه این من بودم که باید زنگ میزدم یا نه، نامزدم کارمند هستش و زیاد درگیر کار برای همین زیاد وقت نمیکنه ولی باز قبلا با هم خوب بودیم ۱ماه هستش که میگه با هم درارتباط نباشیم من کاملا سرد شدم، بنطرتون طبیعی هستش میگه از مخفی کاری خسته شدم تا حالا با هم تنهایی جایی نرفتیم فقط از طریق تلفن صحبت میکردیم لطفا کمکم کنین…

  • بانو ادمین

   دوست عزیز هرچیزی در زمان خودش زیباست . و ازدواج نکردن خواهر بزرگ نباید روی رابطه و ازدواج شما اثر کند . چه بسا خانواده های زیادی هستند که ابتدا دختر کوچکتر از دواج کرده و بعد خواهر بزرگتر بهتره با خانواده خودتان صحبت کنید تا هرچه زود مراسم شما را برگزار کنند و همسرتان بتوانند آزادانه در کنار بانوی زیبایشان گام بردارد.

 • سامان

  خانوم ادمین.واقعا خسته نباشید از جواب دادنتون…به همه میگید به دکتر مراجعه کن. خودتونو مسخره گرفتین یا ما رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *