خلال پوست پرتقال

خلال پوست پرتقال

خلال پوست پرتقال یا نارنج کاربردهای زیادی داره. ۱)وقتیکه تلخیش گرفته شده باشه یا به اصطلاح شیرین شده باشه برای انواع غذاهای مجلسی قابل استفادست.
مانند مرصع پلو، شیرین پلو، قیمه نثار، هویج پلو، آلبالو پلو، زرشک پلو با مرغ مجلسی و تزیین انواع پلو ها.
۲)به خاطر عطر پوست پرتقال در بعضی از انواع کیک و شیرینی ها، از پودر خشک شده ی اون استفاده میشه.
۳)به خاطر چربی سوز بودن خلال پوست پرتقال از اون داخل انواع دمنوشها استفاده میشه.
۴)میشه بعد از شیرین کردن خلال ها اونها رو توی شکر غلطوند و بعد داخل شکلات آب شده زد تا خلال پوست پرتقال شکری داشته باشیم که خیلییییی خوشمزست.
۴)کاربرد دیگه اینکه خلال ها رو شیرین کرده و بعد خشکشون کنیم تا یک چیپس میوه ی ترد و خوشمزه داشته باشیم.
*در دو مورد آخر خلالها رو باید درشت تر بگیریم.
.
برای درست کردن این خلال ها، ابتدا پرتقال رو خوب شسته و با یک چاقوی اره ای یا پوست کن، لایه رویی پرتقال رو که نارنجی رنگه و منبع اصلی اسانس پرتقاله برش میدیم و سعی میکنیم تا جایی که بشه ،قسمت سفید رنگ اون رو جدا نکنیم.
بعد به کمک قیچی برشهای نازک و یکدست میزنیم . سپس خلال ها رو روی شوفاژ یا بخاری روی فویل یا کاغذ یا سینی فلزی گذاشته و اجازه میدیم تا خشک بشن.
*اگر میخواهید از خلال ها برای انواع کیک و نان و شیرینی ها استفاده کنید ، بعد از خشک شدن ، خلال ها رو آسیاب کرده و در یخچال نگهداری کنید. البته در بعضی دستور کیک ها از خلال پوست پرتقالی که خشک نشده و تازست استفاده میکنن.
*اگر میخواهید برای غذا استفاده کنید، حتما باید تلخی خلال ها گرفته بشه.
پس بعد از خشک شدن، خلال ها رو به همون صورت در ظرف در دار داخل یخچال یا فریزر قرار داده و هر زمان که بهشون احتیاج داشتیم بنا به اندازه مصرفمون اون ها رو شیرین میکنیم.
برای اینکار، سه مرتبه و هر بار پنج دقیقه خلال ها رو جوشونده و بعد بلافاصله بعد از به جوش آمدن آب ، داخل آب سرد ریخته و آبکش میکنیم. این کار باعث میشه تلخی خلال ها گرفته بشه.
برای شیرین کردنش باز خلال ها رو همراه آب و مقداری شکر روی حرارت ملایم قرار داره و چند دقیقه صبر میکنیم تا شکر به خورد خلال ها بره و شیرین بشن، سپس توی آبکش ریخته و بعد روی غذای مورد نظرمون استفاده میکنیم.

خلال پوست پرتقال

3 دیدگاه دربارهٔ «خلال پوست پرتقال»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن